top of page

Zdravotník na školách realitou


Zdroj: TA3

Po niekoľkoročnom úsilí a mnohých žiadostiach od rodičov detí so zdravotným postihnutím začiatkom decembra 2021 parlament schválil návrh zákona z dielne poslankyne Jany Žitňanskej, vďaka ktorému sa zdravotník na školách stane realitou.


„Zdravotný pracovník na školách však nebude prínosom len pre deti so zdravotným postihnutím, ktorým bude napríklad potrebné podať inzulín, prípadne lieky, ktoré potrebujú, ale bude nápomocný aj pri náhlych úrazoch a stavoch, ako aj pri predchádzaní obezity, toxikománie a sebapoškodzovania, pretože aj táto pandémia zhoršila psychický zdravotný stav detí, “ hovorí poslankyňa Jana Žitňanská.

Školský zdravotník bude môcť podľa schváleného zákona pôsobiť v materských a základných školách vrátane tých pre deti so zdravotným znevýhodnením a bude zamestnancom danej školy, ktorá tým za jeho činnosť preberie aj právnu zodpovednosť..


Viac o školskom zdravotníkovi nájdete v článku tu: Od budúceho roka bude môcť na školách pôsobiť zdravotník. Parlament schválil návrh Žitňanskej - TA3


 AKTUÁLNE: 
 NEPREHLIADNITE: 
bottom of page